Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Projekcja filmu "Jesteśmy historią. Radomski Czerwiec '76"

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Jesteśmy historią. Radomski Czerwiec '76" z okazji obchodów rocznicy robotniczego protestu.

KDF Czerwiec: "I była miłość w getcie"

Po długiej przerwie zapraszamy kinomanów skupionych wokół naszego Klubu Dobrego Filmu na ostatni (wyjątkowy) seans przedwakacyjny. Po raz pierwszy w Radomiu obejrzymy fabularyzowany dokument Jolanty Dylewskiej „Marek Edelman... i była miłość w Getcie” (Polska/Niemcy 2019, 80 min.). Cena biletu 10 PLN. Uwaga: karnety KDF przez trzy miesiące przerwy nie straciły ważności.

24 czerwca (środa), godz. 18.00, Sala Widowiskowa „Resursy Obywatelskiej”

 

Retrospotkanie 25 - Miasto Kazimierzowskie Naszych Marzeń

Za nami ostatnie w tym sezonie Retrospotkanie. Przed tygodniem w Resursie rozmawialiśmy o Mieście Kazimierzowskim naszych marzeń. Zobaczcie krótką relację z wydarzenia:

 

Anima Urbis 2020 Przystanek 4 - Twoje życie za moje życie

 

Premiera filmu dokumentalnego o Teresie Grodzińskiej, bohaterskiej sanitariuszce, pierwszej kobiecie odznaczonej Krzyżem Virtuti Militari.

Anima Urbis 2020 Przystanek 3 - Bolszewika Goń!

 

Farsa „Ciotka Karola” na podstawie tekstu Brandona Thomasa w wykonaniu Teatru Resursa, reżyseria Robert Stępniewski; prezentowana w Radomiu w sierpniu 1920 roku przez Teatr Polski Macierzy Szkolnej pod dyrekcją Tadeusza Wołowskiego w Kinie CORSO (późniejszy „Bałtyk” i „Atlantic”)

Anima Urbis 2020 Przystanek 2 - Taka młoda, a już sufrażystka

 

Inscenizacja fragmentów przemówień radomskich działaczek, emancypantek, kobiet postępowych: Marii Walewskiej i Marii Kelles-Krauz w wykonaniu aktorek Teatru Poszukiwań.

Anima Urbis 2020 Przystanek 1 - Radomskie miejsca pamięci A.D. 1920

 

Dobiegła końca tegoroczna, jubileuszowa edycja Anima Urbis. Tym razem naszą wędrówkę po Radomiu odbyliśmy jedynie wirtualnie. Przypomnijmy sobie poszczególne przystanki. Na początek - - wirtualny spacer śladami radomskich wypadków roku 1920 – przewodnik dr Adam Duszyk.


Anima Urbis 2020: "Radomskie miejsca pamięci A.D. 1920"

 

Już 20 czerwca 2020 zapraszamy na jubileuszową, 10. edycję Anima Urbis. Tym razem wyjątkowo odkryjemy Ducha Miasta wirtualnie, na profilach Resursy Obywatelskiej na Facebooku i YouTube. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji imprezy będą "Radomskie miejsca pamięci A.D. 1920". Startujemy już o godz. 20.

 

PROGRAM WYDARZENIA:

 

20.00 – „Radomskie miejsca pamięci A.D. 1920” - wirtualny spacer śladami radomskich wypadków roku 1920 – przewodnik dr Adam Duszyk

Wojenko, wojenko – wersja instrumentalna Retro Brass Quintet

20.30 - "Taka młoda, a już sufrażystka" - inscenizacja fragmentów przemówień radomskich działaczek, emancypantek, kobiet postępowych: Marii Walewskiej i Marii Kelles-Krauz w wykonaniu aktorek Teatru Poszukiwań

Przybyli ułani, Jak to na wojence ładnie - wersja instrumentalna Retro Brass Quintet

21.00 – „Bolszewika goń!” -  farsa „Ciotka Karola” na podstawie tekstu Brandona Thomasa w wykonaniu Teatru Resursa, reżyseria Robert Stępniewski; prezentowana w Radomiu w sierpniu 1920 roku przez Teatr Polski Macierzy Szkolnej pod dyrekcją Tadeusza Wołowskiego w Kinie CORSO (późniejszy „Bałtyk” i „Atlantic”)

My Pierwsza Brygada - wersja instrumentalna Retro Brass Quintet


21.30 - "Twoje życie za moje życie"
- premiera filmu dokumentalnego o Teresie Grodzińskiej, bohaterskiej sanitariuszce, pierwszej kobiecie odznaczonej Krzyżem Virtuti Militari

Nie żyje Jerzy Bogdan Kutkowski

 

Zmarł Jerzy Bogdan Kutkowski, związany od zawsze z Radomiem artysta plastyk, fotografik, społecznik, wychowawca dzieci i młodzieży, autor wielu wydawnictw o charakterze regionalnym i artystycznym, zaprzyjaźniony z Resursą Obywatelską. Urodził się 19 maja 1950 r. w Radomiu. Ukończył pomaturalne Studium Reklamy w Warszawie oraz studia wyższe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (obecny Uniwersytet Pedagogiczny) na Wydziale Sztuki. Uprawiał malarstwo, rysunek, grafikę wydawniczą i fotografię. Jerzy miał interesującą drogę zawodową i artystyczną. W latach 1968-1989 pracował jako dekorator witryn sklepowych, projektant i realizator reklamy wizualnej. W roku 1990 był współorganizatorem Liceum Sztuk  Plastycznych oraz Studium Reklamy w Radomiu; od początku działania tych szkół był tam nauczycielem fotografii. Organizował szkolne plenery i wyprawy zagraniczne. Na przełomie lat 1998/99 pełnił funkcję pełnomocnika Zarządu Miasta ds. zorganizowania Zespołu Szkół Plastycznych, a potem jego wicedyrektorem.

CZYTAJ WIĘCEJ

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl